چهارمین یادواره سرداران و چهارصدو پنجاه شهید والامقام شهرستان بیجار برگزار شد
26 اسفند 95
با حضور فرماندار بیجار ، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان ، امام جمعه ، مدیران استانی و شهرستانی ، خانواده های شاهد و ایثارگر و جمع کثیری از مردم ولایتمدار ، یادواره سرداران و 450 شهید والامقام شهرستان بیجار در حسینیه این شهر برگزار شد .

حجت الاسلام مهدی طائب فرمانده قرارگاه عماردر این مراسم به جایگاه رفیع شهادت و لزوم ترویج این فرهنگ در جامعه گفت : شهادت افتخاری است که نصیب برگزیدگان حضرت حق می شود .

وی گفت شهداء با کسب پیروزی در امتحان الهی نشان دادند که رمز ماندگاری و حیات ابدی برای بشریت شهادت در راه خداست .

حجت الاسلام طائب در ادامه اثرگذاری در سرنوشت کشور را از مهمترین آثار شهدا دانست و اظهار داشت : بدون شک نام و یاد شهداء باید در جامعه بدرخشد چرا که موجب غرور و سربلندی ملت ایران است .

فرمانده قرارگاه عمار به خلوص ، شجاعت و بصیرت شهدای ایران اسلامی در جریان 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود : پاسداشت خون شهداء وظیفه ای سنگین بر دوش تمام اقشار است .

وی به وصیت نامه های شهداء و لزوم عمل کردن به آنها در مسیر سعادتمندی پرداخت و تصریح کرد : کسانی که در مسیر شهداء حرکت می کنند و نیات آنان را عملی می کنند پاسداران خون شهداء هستند .

حجت الاسلام طائب در ادامه به تحولات منطقه و درگیری جبهه های حق و باطل در کشورهای سوریه ، عراق و یمن اشاره کرد و گفت : دفاع از حرم مطهر دروازه ای برای شهادت است که بر روی مشتاقان امر الهی باز شده است .

حجت الاسلام مرادی امام جمعه بیجار هم در این یادوراه به ایثارگری و رشادتشهدای والامقام این شهرستان در جبه های جنگ اشاره کرد و افزود : اکثر شهدای این شهرستان در خط مقدم و رویارویی با دشمنان انقلاب به شهادت رسیده اند .

وی از رزمندگان ایران اسلامی بعنوان نماد اقتدار و غیرت دینی نام برد و گفت : امروزه جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهداء دارای قدرتی الهی است .

امام جمعه بیجار حضور انقلابی و همراه با احساس مسئولیت مردم این شهرستان در تمامی عرصه ها از مهمترین ویژگیهای بیجاری ها دانست و افزود : مردم این شهرستان همواره پاسدار خون شهداء و مدافع ارزشهای اسلامی بوده اند .

نظر خود را ارسال کنید  ارسال برای دوستان  نسخه قابل چاپ

اخبار استان

Xml error: Reference to undeclared entity 'nbsp'. Line 746, position 55.

جستجو

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت